// Adam Oleś „hurdu_hurdu” //

Hania o płycie Adam Oleś „hurdu_hurdu”

 

Adam Oleś „Hurdu_hurdu” to zeszłoroczna płyta wydana przez Falami, oprawa graficzna autorstwa Mamami Studio. Płyta zawiera 15 utworów, które są zbiorem aranżowanych na nowo śląskich pieśni ludowych. Kupiłam ją na koncercie premierowym w Rialcie.

Sporo dobrych rzeczy słyszałam na temat Adama Olesia i stwierdziłam, że muszę iść na koncert. Spontaniczna decyzja okazała się być trafiona, bowiem koncert był fantastyczny. Muzyka żywa, energetyczna. Sam Adam Oleś gdyby nie nazwa projektu mógłby zostać pominięty podczas tego koncertu, gdyż prawdziwą furorę robiła wokalistka Dominika. Ogromna skala głosu, sprężystość, wiarygodność przeżywania muzyki. Dawno nie miałam do czynienia z czymś takim. Dziewczyna rozbrajała publiczność przy każdej improwizacji wokalnej. Pojawiły się podczas koncertu również panie z zespołu Radostowianki, czyniąc muzykę jeszcze ciekawszą. Aranżacje przywodziły na myśl twórczość Kapeli ze wsi Warszawa, były niezwykle klimatyczne- efekt ten niewątpliwie był zasługą doskonale skonstruowanej instrumentacji (m.in. wiolonczeli na której grał Adam Oleś, perkusjonaliów i klarnetu). Sporo kołysanek po śląsku, język z pewnością nikogo nie raził, brzmiał naturalnie, subtelnie – nie tak, jak najczęściej się go pokazuje, ordynarnie.

Jedna piosenka śpiewana po polsku „Nieszczęśliwe były” jest tak poruszajaca, że w żaden sposób nie można jej wykluczyć spośród reszty. Zaufałam starym pieśniom i ich treściom i się nie zawiodłam. Są mądre i życiowe. Płyta, którą przesłuchałam w domu nie miała tyle energii co koncert, ale za każdym razem gdy jej słucham przypomina mi się wspaniałe widowisko, które miałam okazję zobaczyć, poczuć pulsującą pasję do muzyki.

Całe SILESIA VIDEOSESSION pozdrawia zespół Adama Olesia i życzymy dużo sukcesów muzycznych młodej i bardzo zdolnej Dominice, wokalistce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s