// Jerry’s Fingers ,,Welcome do fabulous Jerry’s Fingers world!” //

jerry_s fingersJerry’s Fingers to, jak się sami mianują ,,sześciopalczasta” formacja z Jaworzna. Początkowo nie potrafiłam uwierzyć jak to możliwe, że województwo śląskie ma tak żywiołowy, bluesowy zespół na stanie. Grupa wydała płytę Welcome to fabulous Jerry’s Fingers world! , która już samą okładką wprowadza słuchaczy w rozrywkowy, a przede wszystkim amerykański świat. Przejdźmy do meritum czyli do brzmienia, które aż prosi się, by zostało wpuszczone w nasze uszy i by je porządnie wytarmosiło i zmęczyło.

Zespół bierze pełnymi łopatami jak pracowity górnik inspirację z chicagowskiej muzyki,  a członkowie Jerry’s Fingers wyglądają jakby wyszli z planu filmego ,,Blues Brothers”. Chłopaki bawią się muzyką dodając gospelowe chórki, wstawki iście Presleyowskie czy wszelako znaną muzykę z kreskówki ,,Różowa Pantera”. Taka mieszanka pokazuje nie tylko grę z konwencjami, ale także świadomość muzyczną grupy. Mogłoby się to wydawać trochę wtórne, ale nie należy się zrażać, a wręcz zignorować, otworzyć dobrą whisky, zapalić cygaro. Utworem otwierającym płytę jest piosenka ,,Rocket Woman”, która trochę ociężale wprowadza słuchaczy w świat ,,sześciopalczastych”. Później jest coraz lepiej, bo chłopaki rozkręcają się i aż chce się wstać z krzesła, ubrać czarne lakierki i zatańczyć na ulicy skocznie i szaleńczo. Moim ulubieńcem jest utwór ,,I’m bad” pałający seksem, a to przez spokojny, a czasami ukazujący swój dźwięczny, ostry pazur wokal. W pewnym momencie wokalista zniża swój głos i szepcą ostrzega ,,You better watch yourself, You better watch your back, because of man, because I’m bad”. Która dziewczyna potrafiłaby oprzeć się temu wokalowi tak dziwnie szarpiący swoimi dźwiękami uszy?

Płyta World! to twór przeznaczony dla tych, którzy z muzyką bluesową z chicagowskich ulic chcą się zapoznać, ale także to niezła propozycja dla pasjonatów, starych wyjadaczy bluesowych. Znawcy z ciekawością będą wyłapywać zapożyczone konwencje, a mniej świadomi świetnie się pobawią.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “// Jerry’s Fingers ,,Welcome do fabulous Jerry’s Fingers world!” //”

  1. @ Sasza
    Zgodnie z aktualnym podziałem administracyjnym, miasto Jaworzno leży w granicach województwa śląskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s