// Na Mariackiej Czary Mary Koszmary i Ćmy //

IMG_1877
Sara i Carlos czyli Czary Mary Koszmary i Ćmy

Nasza opowieść o kulisach nagrywania wideosesji zespołu Czary Mary Koszmary i Ćmy właściwie nie może być zbyt długa. Powinniśmy ją rozpocząć wspominając jedną z odsłon Innego Grania w ChCK, kiedy to usłyszeliśmy ich po raz pierwszy. O ich muzyce można powiedzieć, że jest raczej optymistyczna, nastrojowa, melodyjna i troszkę przywodzi na myśl Amerykę (luźne skojarzenie) – mało w niej Czarów Marów Koszmarów i Ciem (tudzież ‚Ćmów’), za to sporo tego w tekstach. Z  można to usłyszeć w nagranej przez nas wideosesji, utworu „Palto”, w którym pojawiają się słowa „Jaki piękny ten raj – tylko śmierdzi i brudno tu”.

Umówiliśmy się na Mariackiej podczas trwania Małego Silosa – imprezy przypominającej jarmark designu dla dzieci. Pogoda dopisało i sporo było rodzin, straganów wypełnionych pięknymi rzeczami no i atrakcji. Z boku, za ostatnimi ze stoisk, pod niszczejącą kamienicą gdzie niegdyś była DESA duet rozłożył swój sprzęt. Godzina była 13:00 i straszny upał się zrobił, poza tym, że się gotowaliśmy, aura sprzyjała nagraniu. Zespół prezentował się pięknie w naturalnym słonecznym świetle. W około mnóstwo kolorów i dzieci. Z dwóch piosenek wybraliśmy tę jedną. Cóż więcej? Ano zarówno Carlos jak i Sara okazali się być niezwykle spokojnymi, cierpliwymi i skromnymi osobami. Bez nerwów nagraliśmy coś miłego uszom i oczom.

Nie było zbyt dużo czasu na poznanie zespołu lepiej, w takim skwarze myśleliśmy niestety tylko o tym, aby jak najszybciej wrócić do domu, ale radosna Mariacka z nie zawsze radosnymi tekstami Czarów pozostanie w naszej pamięci :).

Obraz nagrywał Marcin Kubat a dźwięk Hania Baron.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s