// Cykl koncertów „Alternatywa na piątek” //

W ramach cyklu „Alternatywa na piątek” SILESIA VIDEOSESSION prezentuje wyjątkowych śląskich artystów z gatunku folk/indie. Koncerty zgodnie z hasłem SVS są „do zobaczenia! do usłyszenia”, dlatego oprócz dobrej muzyki spotykaliśmy się w intrygującym miejscu, w zabytkowej salce parafialnej, na starej opuszczonej scenie.
1098139_484079798344262_1281431176_nPierwszy wystąpił zespół LACES, 23.08 o godz. 19:30.
Zespół LACES to duet składający się z Magdaleny Sowy (śpiew) i Tomasza Jarczaka (gitara). Wykonują autorskie anglojęzyczne piosenki w klimacie folk, ale siebie określają jako „indie pop” wskazując na inspiracje gitarową brytyjską muzyką a także melodyjnym popem. Wykorzystują instrumenty akustyczne takie jak: gitara, ukulele, różnorodne perkusjonalia. Teksty Laces są bardzo intymne i opowiadają o przeżyciach i uczuciach. Zespół składa się z młodych ludzi o ogromnym potencjale artystycznym, a głos wokalistki Magdy, wyróżnia się dojrzałością, barwą i subtelnością.
viewerJako drugi w ramach cyklu 30.08 o godz. 19:30 wystąpił zespół JÓGA.

Zespół JÓGA to duet składający się z  Rafała Skowrońskiego (śpiew, efekty, bas) i Kamila Łukasiuka (gitara, efekty, bas). Młodzi muzycy silnie inspirują się muzyką islandzką, lecz za sprawą niesamowitego soulowego głosu wokalisty powstaje autorski, zupełnie odmienny twór od dźwięków znanych nam z wyspy z północy. Dowodem na wyjątkowość może być fakt, że podczas drugiego koncertu jaki zagrali w swej karierze wygrali tegoroczny ogólnopolski przegląd zespołów Rock’N’Roll Guga Music Parade i otrzymali propozycję supportowania Myslovitz, bezpośrednio od członków tego zespołu. Powstali raptem w styczniu tego roku, debiutowali kilka miesięcy później jako pierwszy zespół w sezonie #3 wideosesji SILESIA VIDEOSESSION, następnie wystąpili na scenie muzycznej festiwalu filmowego KiloFF ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Niezmiennie wzbudzają entuzjazm swoją oryginalną i niespotykaną w Polsce muzyką.

Natomiast trzeci wystąpił SAMUEL BARON 6.09.

plakat3_loresPodobnie jak Jóga, Samuel Baron jest laureatem pierwszej nagrody ogólnopolskiego przeglądu zespołów Rock’n’Roll Guga Music Parade. Swój gatunek muzyczny określił jako „stand up psychedelic folk” wskazując na trzy zasadnicze elementy, których na pewno nie zabraknie podczas koncertu – będzie trochę mówienia, troszkę psychodelicznie i gitarowo. W jego muzyce słychać silne inspiracje brzmieniami z lat 60 i 70.

Samuel Baron jest grupą założoną w 1993 roku przez Edwarda Barona i Justynę Niedzielską. W ostatnich latach koncertował z The No-Man’s Band, obecnie wraz z zespołem „BARON” oraz solo od czasu do czasu. Forma jego koncertów jest niespójna, czasami rozdaje prezenty publiczności, czasami obrzuca ją wyzwiskami, czasami w ogóle nic nie mówi, tylko śpiewa. Stałym punktem jego koncertów jest granie i śpiewanie, nic poza tymi dwoma elementami nie jest wliczone w cenę biletów.

Koncerty odbyły się w zabytkowej salce parafialnej parafii ewangelicko-augsburskiej Zbawiciela w Katowicach-Szopienicach oddanej do użytku w 1908r. Niegdyś odgrywano tam spektakle teatralne i organizowano parafialne gwiazdki.   Jest to niezwykłe miejsce roztaczające wokół siebie aurę opuszczonego teatru.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s